Historia firmy

“ASTEX” jest firmą rodzinną o całkowicie polskim kapitale. Początek produkcji to rok 1968, w którym to seniorka rodu w Wójtówce k/Sochaczewa rozpoczęła działalność produkcyjną pierwszych tynków elewacyjnych do nakładania metodą natryskową o nazwie „Terazyt” – znane też na polskim rynku jako Terabony, oraz od sprzedaży kruszyw marmurowych. W roku 1985 działalność przeniesiono do Ciechocinka. Początkowo firma produkowała na potrzeby rynku lokalnego. Wyroby produkowane przez naszą firmę stają się znane nie tylko na rynku krajowym lecz także zagranicznym: Szwecji, Anglii, Krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Dzięki modernizacji parku maszynowego została zwiększona zdolność produkcyjna oraz ciągle zostaje poszerzany asortyment wyrobów który produkujemy. Zapewniamy naszym produktom najwyższą jakość a wszystkim odbiorcom dostarczamy wiele satysfakcji z ich użytkowania.

Tradycja i nowoczesność

Laboratorium Astex Sam program produkcji oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach recepturowych wzbogacanych o własne badania i działania techniczno-organizacyjne. Posiadamy certyfikowane laboratorium w którym udoskonalamy nasz produkty oraz przeprowadzamy wszelkiego typu badania. W roku 2010 zakupiliśmy jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji zapraw na mokro i farb, w roku 2011 zwiększyliśmy jeszcze moce przerobowe w układach na sucho poprzez zakup nowocześniejszej linii produkcyjnej i poprzez modernizacje suszarni do piasku w 2012r. Zwieńczeniem procesu modernizacji zakładu było otrzymanie w dniu 12-06-2006 r. Certyfikatu ISO 9001:2008. Naszą pozycję na rynku potwierdza fakt iż współpracujemy z wieloma firmami budowlanymi i wykonawczymi które tylko i wyłącznie pracują na naszym systemie ociepleń ścian zewnętrznych budynków o nazwie ASTEX-TERM. Produkujemy również zaprawy klejowe i tynki dla kilku producentów systemów ociepleń pod ich marką. Wieloletnie doświadczenie w produkcji z bardzo wymagającymi partnerami stawia przed nami utrzymanie wysokiej jakości wyrobów, wdrażanie nowych produktów oraz prace badawczo-rozwojowe.
Budynki Astex
Biuro Astex
W latach 90 zaczęto wprowadzać do produkcji tynki mineralne kolorowe o fakturze baranka i kornika. Od momentu gdy firmę zaczęło prowadzić trzecie pokolenie systematycznie wprowadzano do produkcji wszystkie materiały potrzebne do systemu dociepleń budynków czyli tynki mineralne, akrylowe, silikonowe, zaprawy klejowe oraz tynki mozaikowe. Rozpoczęto produkcję wyrobów w oparciu o najnowsze technologie i surowce. Działania te pozwoliły na szybki rozwój firmy, poszerzenie oferty handlowej oraz zwiększenie rynków zbytu.
Biuro Astex